This is an example of a HTML caption with a link.

Witamy na stronie Gminnej Biblioteki Publicznej w Lipowcu

STRONA ARCHIWALNA 2016 r.

powrót do aktualnej strony


Spotkanie organizacyjno-wigilijne pracowników GBP w Lipowcu 

W dniu 14.12.2016 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Lipowcu odbyło się spotkanie jej pracowników. Podczas zebrania została omówiona działalność biblioteki w upływającym roku oraz przedstawiono plany na rok przyszły. Po części organizacyjnej nastąpiła część wigilijna.


 


 


 

W sobotę, 3 września 2016 r. Biblioteki Publiczne Gminy Szczytno wzięły udział w 5. edycji  ogólnopolskiej akcji „Narodowe Czytanie” pod Honorowym Patronatem Pary Prezydenckiej. W bibliotekach w: Lipowcu, Kamionku, Olszynach i Szymanach wspólnie czytano fragmenty „Quo Vadis” Henryka Sienkiewicza. Głównym celem akcji była popularyzacja czytelnictwa oraz wzmocnienie poczucia narodowej tożsamości poprzez kontakt z największymi dziełami polskiej literatury.


 

ŚWIĘTO PLONÓW 2016

 

Dożynki to dziękczynienie za zebrane plony, radość z owoców pracy rąk rolników. W dniu 21.08.2016 r w Olszynach po raz kolejny odbyły się Dożynki GminneOlszyny 2016. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą na placu dożynkowym. Poszczególne sołectwa przygotowały wieńce dożynkowe oraz na stoiskach zaprezentowały swoje wyroby kulinarne, gdzie uczestnicy dożynek mogliskosztować wybranych potraw. Odbyły się też sołeckie rozgrywki sportowe, gdzie zwycięskie drużyny otrzymały nagrody. Uroczystościom dożynkowym przez cały dzień towarzyszyły dodatkowe atrakcje: kiermasz książek zorganizowany i prowadzony przez pracowników Bibliotek Publicznych Gminy Szczytno, wesołe miasteczko dla dzieci, pokazy pirotechniczne, stoiska z rękodziełem i inne. Do późnych godzin nocnych uczestnikom dożynek towarzyszyły liczne występy zespołów muzycznych.


 

„Kultura w zasięgu ręki” – warsztaty teatralne dla dzieci w przedszkolach Gminy Szczytno

W maju 2016 r. odbył się cykl warsztatów teatralnych dla dzieci w ramach projektu „Kultura w zasięgu ręki – przedstawienia teatralne dla dorosłych i warsztaty teatralne dla dzieci wieku przedszkolnego”, realizowanego przy dofinansowaniu z programu  Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Kultura Dostępna. Przedstawienia odbyły się w miejscowościach: Lipowiec, Olszyny, Nowiny oraz Kamionek. Dzieci obejrzały i aktywnie uczestniczyły w spektaklach „Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków” oraz „Kozucha Kłamczucha” w wykonaniu aktorów Art-Re Studio Małych Form Teatralnych z Krakowa. Przedstawienia były  nie tylko zabawne, ale też pouczające i na pewno na długo pozostawią w pamięci przedszkolaków miłe wspomnienia.

 


RAJD ROWEROWY

W sobotę, 30 kwietnia 2016 r. Biblioteki Publiczne Gminy Szczytno już po raz 5 wzięły udział w ogólnopolskiej akcji „Odjazdowy Bibliotekarz". W Rajdzie rowerowym bibliotekarzy, czytelników i miłośników książek oraz rowerów uczestniczyły 33 osoby.
Rowerzyści wystartowali z Kamionka, Lipowca, Szyman oraz Olszyn, aby wspólnie spotkać się wśród malowniczych terenów Domku Myśliwskiego w Wyknie. Na miejscu powitał wszystkich Prezes oraz członkowie Koła Łowieckiego „Jeleń” ze Szczytna, którzy byli współorganizatorami rajdu. Panowie przygotowali smakowite przekąski z dziczyzny oraz bardzo interesującą prelekcję na temat łowiectwa. Bibliotekarze również przygotowali poczęstunek oraz grę integracyjną "Taboo", przy której każdy miło spędził czas. Nie zabrakło też książek oraz zakładek na pamiątkę.